Hlavná stránka


ZŠ Žitavská (Vrakuňa)

Čo všetko sa dá robiť v školskej knižnici?

Ak ste si niekedy takúto otázku položili, alebo ak sa Vaše deti školskej knižnici vyhýbajú veľkým oblúkom, odporúčame Vám navštíviť školskú knižnicu základnej školy na Žitavskej ulici vo Vrakuni.

Knižnica bola pred niekoľkými rokmi tmavá neprívetivá miestnosť, kde sa deti zdržali najviac desať minút. Vďaka štedrému darcovi Citibank Europe plc, banke, ktorá prostredníctvom Komunitnej nadácie Bratislava darovala škole 3 319,39 Eur a dobrým nápadom učiteľov základnej školy je teraz knižnica farebná a inšpiratívna, plná nových kníh, vybavená tak, aby v nej deti mohli tráviť prestávky, oddychovať, prezerať internet, aby sa v nej mohli stretávať rodičia a návštevníci školy a aby v nej mohli prebiehať hodiny literatúry, zemepisu alebo angličtiny.

Knižnicu môžu vo vyhradenom čase využívať aj mamičky na materskej so svojimi ratolesťami a deti z materských škôl. V budúcnosti škola plánuje knižnicu rozšíriť aj o študovňu s viacerými počítačmi a internetom. V knižnici prebiehali náučno-zábavné súťaže - "Ako poznám Bratislavu?", „S povesťami cestujeme po slovenských hradoch“, či „Zbierame vianočné koledy a staré ľudové pranostiky“.

Sme presvedčení, že takéto multifunkčné priestory výrazne obohacujú život školy a deti v nich nájdu viac zábavy a inšpirácie ako v klasickej triede a sme veľmi radi, že naše presvedčenie zdieľajú aj iní - deti, zamestnanci školy aj banky. Po úspešne otvorenom informačno-komunikačnom centre vo vrakunskej ZŠ je tu opäť ďalší dôkaz, že ak sú dobré nápady a aktívni ľudia ochotní venovať deťom svoj čas a energiu aj nad rámec svojich povinností, môžeme kvalitu výučby na našich školách posunúť trochu vpred a byť pozitívnym vzorom aj pre ostatné školy.

Darujte ONLINE


Ďakujeme.sk