Hlavná stránka


Preteky kačíc

Bratislava bude už po štvrtýkrát patriť k mestám, ktoré majú svoje Preteky kačíc. Toto benefičné podujatie organizuje v sobotu, 2. júla 2011, Komunitná nadácia Bratislava. V Areáli vodných športov Divoká voda v Bratislave-Čunove sa od 12. hod. bude diať veľa zaujímavých vecí.

Na trati vo vodnom kanáli budú súťažiť umelé kačice v pretekoch jednotlivcov aj firiem. Tie svoje si môžete adoptovať už dnes. Majitelia najrýchlejších kačíc získajú originálne ceny. Veselé budú aj raftové preteky zamestnancov firiem, ktoré podujatie a jeho zámer podporujú. Môžeme sa tešiť aj na posádku dvoch hercov doplnenú vylosovanými záujemcami spomedzi návštevníkov.

Počas celého podujatia je pripravený program pre deti aj dospelých, zábavný aj umelecký - detské divadlo, maľovanie na tvár, atrakcia watterball, interaktívna bubnovačka, kútik pre najmenších a pod.

Nepôjde však iba o zábavu. Majiteľov všetkých súťažiacich kačíc bude spájať skutočnosť, že svojou symbolickou adopciou kačice za 3 € prispejú a podporia niektorú z 8 neziskových organizácií. Každý si môže vybrať tú, ktorá je mu blízka: Komunitná nadácia Bratislava, Cyklokoalícia, Kaspian, MačkySOS, Materské centrum Budatko, OZ Zaostri, OZ Zvuky cez ruky alebo Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom.

Výťažok z podujatia bude použitý na podporu aktivít, ktorým sa tieto organizácie venujú (rozvoj mestskej cyklistiky, nízkoprahové centrum Kaspian, pomoc pouličným mačkám, pestrá činnosť centra pre rodiny s deťmi, príprava bratislavského Fotomaratónu, rytmické workshopy, podpora ľudí s autizmom). V prípade Komunitnej nadácie Bratislava pôjdu získané peniažky na konkrétne programy, ktoré nadácia už niekoľko rokov úspešne realizuje. Opäť tak bude môcť nadácia podporiť desiatky letných aktivít mladých ľudí v programe young4BA, rozvíjať myšlienku darcovstva prostredníctvom Klubu darcov, vďaka ktorému sú podporované nápady neformálnych skupín malých aj veľkých Bratislavčanov alebo obľúbený filantropický projekt Daruj knihu pre znevýhodnené deti.

Teší sa na vás kačica Alica :-)

Darujte ONLINE


Ďakujeme.sk