Hlavná stránka


Beh čašníkov

Inšpirovaní slávnou českou komédiou, ale aj tradíciou z Viedne, Paríža, Londýna či Prahy Komunitná nadácia Bratislava pripravila podujatie "Beh čašníkov alias Vrchní prchni." Rozhodli sme sa spríjemniť Bratislavčanom a návštevníkom mesta májovú sobotu a priniesť do staromestských ulíc trochu zábavy. Dňa 1. mája 2003 sa Hviezdoslavovo námestie a najbližšie okolie zaplnili veselou atmosférou. Čašníci a čašníčky vo svojom typickom oblečení, museli zabehnúť 750 m dlhú trasu pomedzi nič netušiacich návštevníkov Starého mesta, odovzdať štafetu a čakať na kolegu. Ich štafetovým kolíkom bol podnos s kávou a pivom.

Súťažil personál z 13 reštaurácií (napr. U Wocha, Korzo, Traja mušketieri, G. I. T. Friday's, Lýra, Gremium, Pizzeria Patio, či Trafená hus). Najlepšia štafeta prebehla trasu za 6 min 15 s. Zvíťazili Ľuba a Ivana z Pizzerie Patio a Maroš a Adam z kaviarne Steam and Coffee na Mýtnej ulici. Víťazov sme prekvapili možnosťou previezť sa na legendárnom Velorexe - plátenej trojkolke Josefa Abrháma z filmu Vrchní prchni.

Šikovnosť pri nosení podnosov si mali možnosť vyskúšať aj deti. Bratislavou teda bežali čašníci. Prizerajúci sa i náhodne okoloidúci im pritom tlieskali a spontánne ich povzbudzovali. Iste sa kúsok z tej dobrej nálady preniesol aj do bratislavských kaviarní a reštaurácií.

Ďakujeme všetkým účastníkom za odvahu a chuť prispieť k príjemnej atmosfére.

štart čašníkov

Vitazi Behu casnikov

Víťazná jazda Velorexom

Darujte ONLINE


Ďakujeme.sk