Hlavná stránka


Preteky si vychutnalo 1412 kačíc a stovky ich majiteľov!

Charitatívne podujatie Preteky kačíc v Areáli Divoká voda si prišli vychutnať mnohí tí, ktorí si malú žltú umelú kačicu symbolicky adoptovali a svoj dar za ňu venovali niektorej z ôsmich neziskových organizácii. Hodinu pred štartom pretekov sa nad areálom spustil hustý lejak, všetci ho príjemne prečkali vo veľkom stane, kde sa organizácie prezentovali. Potom vyšlo slnko a mohlo sa začať. Trať prvé splavili veľké kačice spoločností, ktoré podujatie podporili, odštartovala ich herečka a speváčka Helenka Krajčiová. Najrýchlejšie to zvládla kačica Kaťuša spoločnosti Baumit Slovensko, a. s. za čas 2 min 32 sekúnd 53 stotín, druhá priplávala domáca kačica Divoška z Areálu Divoká voda a tretia kačica Akzentka spoločnosti akzent media Bratislava, s. r. o.

Výsledky pretekov profesionálnych kačíc firiem:
1. miesto - Kaťuša - Baumit Slovensko, a. s. - 2:32:53
2. miesto - Divoška - Areál Divoká voda - 4:08:89
3. miesto - Akzentka - akzent media Bratislava, s. r. o. - 5:00:15
4. miesto - Nadakačka - Nadácia Orange - 5:09:34
5. miesto - Sporkačka - Nadácia Slovenskej sporiteľne - 12:49:41
6. miesto - Kačica Alica - Komunitná nadácia Bratislava - 16:17:81
7. miesto - Kapečka - KPMG Slovensko, s. r. o. - 18:22:57
8. miesto - Falkyna - Falkensteiner Hotel Bratislava**** - 21:31:85
9. miesto - Majerka - Mayer / McCann-Erickson, s. r. o. - 21:31:86
10. miesto - Blaváčka - areaprint, s. r. o.– čas už nebol meraný
11. miesto - Citina (Sityna) - Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky - čas už nebol meraný
12. miesto - Clickačka (Klikačka) - NetSuccess, s. r. o. - čas už nebol meraný
13. miesto - Regina - Rádio Regina - času už nebol meraný
14. miesto - Zavináčka - Zoznam, s. r. o. - čas už nebol meraný
15. miesto - Millka - Millennium 000, s. r. o. - čas už nebol meraný

Potom nasledovali malé kačice jednotlivcov. Tí si ich registrovali až do poslednej chvíle. Plné vrece musel zdvihnúť nad vodu v kanáli žeriav. Keď zaznel štartový pokyn herca Maroša Kramára, do vody dopadlo 1412 kačíc :o) Celá žltá masa sa hneď pustila dolu prúdom a nadšení diváci bežali pozdĺž trate a výkrikmi odvážne plávajúce kačice povzbudzovali. Víťazkou sa stala kačica s číslom 575, ktorá pre svoju majiteľku vyhrala hlavnú cenu: víkendový pobyt pre dve osoby s raňajkami a využitím wellness služieb vo Falkensteiner Hotel & Asia Spa Leoben**** od Falkensteiner Hotel Bratislava****. Na druhom mieste sa umiestnila kačica č. 447, cenou je plavba katamaránom Twin City Liner z Bratislavy do Viedne a späť od cestovnej agentúry Flora Tour & Travel. Majiteľ tretej najrýchlejšej kačice vyhral let balónom nad Bratislavou so spoločnosťou Aero Team, s. r. o. Aj na ďalších 7 majiteľov najrýchlejších kačíc čakajú skvelé ceny.

Tešiť sa môžu aj tí, ktorých kačica tentokrát nebola medzi najrýchlejšími – vyžrebovali sme 40 majiteľov cien - či to nie ste náhodou vy a vaša kačica si môžete skontrolovať na v podstránke Ceny a víťazi.

Verejná zbierka vďaka štedrým firemných aj individuálnych darcom vyniesla viac ako 7500 Eur. Tie použijú zapojené neziskové organizácie na zmysluplné aktivity, ktoré v Bratislave realizujú. V prospech zapojených neziskových organizácií plávalo spolu 1412 kačíc.

Komunitná nadácia Bratislava  580 kačíc
Detský fond Slovenskej republiky 185 kačíc
Domka - Združenie saleziánske mládeže 45 kačíc
MačkySOS 282 kačíc
OZ Bol raz jeden človek 158 kačíc
OZ Ľudia proti rasizmu 52 kačíc
Rodinné centrum Prešporkovo 65 kačíc
SOS BirdLife/SLovensko 45 kačíc
SPOLU PLÁVALO 1412 kačíc

Hlavný organizátor pretekov Komunitná nadácia Bratislava ĎAKUJE všetkým darcom, hlavným partnerom Nadácii Slovenskej sporiteľni a Areálu Divoká voda, 26 dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, ktorí zabezpečovali hladký priebeh pretekov, herečke Helenke Krajčiovej a Marošovi Krámarovi, ktorí prišli podujatie nezištne podporiť, ľuďom zo zapojených neziskových organizácií, ktorí sa postarali o príjemný a veselý program a mnohým ďalším, že sa dobrá vec opäť podarila.

Pre nepriaznivý stav vodnej hladiny pre raftovanie počas dňa Pretekov kačíc sme posunuli termín raftových pretekov firiem. Zamestnanci firiem si zmerali svoje sily v raftingu v sobotu 2. októbra 2010. Súťažiť malo 10 odvážnych 6-členných tímov jednotlivých spoločností, ktoré finančne či nefinančne podporili podujatie Preteky kačíc a aktivity Komunitnej nadácie Bratislava. Raftových pretekov sa zúčastnilo 6 zamestnaneckých tímov. Výsledné časy prvých troch tímov sú veľmi vyrovnané a tesné. Presvedčte sa sami.

1.miesto – tím č. 23 - Nadácia Slovenskej sporiteľne – 1:27:13
2.miesto – tím č. 22 - Slovenská sporiteľňa – 1:27:98
3.miesto – tím č. 5 – areaprint, s. r. o. – 1:29:31
4.miesto – tím č. 11 – Nadácia Orange – 1:36:54
5.miesto – tím č. 18 – Zoznam, s. r. o. – 1:38:97
6.miesto – tím č. 24 – Falkensteiner Hotel Bratislava**** - 2:19:87

Pre presun termínu ospravedlnili svoju účasť 4 tímy zamestnancov firiem.

4 KPMG Slovensko, s. r. o.
7 Mayer / McCann-Erickson, s. r. o.
17 akzent media Bratislava, s. r. o.
21
Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky

Dovidenia na Pretekoch kačíc 2011!

Darujte ONLINE


Ďakujeme.sk